RADOMSKIE CENTRUM SZKOLENIA ZAPAŚNICZEGO

NASI SPONSORZY- DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!!

Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » KLZ - ZACIĘTY BÓJ W ZGIERZU

KLZ - ZACIĘTY BÓJ W ZGIERZU

03-01-2018 09:10


KLZ - ZACIĘTY BÓJ W ZGIERZU

Zawodnicy Boruty-Olimpijczyk Wrestling Team po wczorajszej wygranej (21:14) z drużyną z Bydgoszczy już szykują się do rozgrywek play-off, gdzie zmierza się w walce o wielki finał PWPW KLZ z AZ Supra Brokers Wrocław. Bydgoskie Kozły, kończą sezon na etapie fazy zasadniczej. W ostatnim meczu grupowym ekipa gospodarzy  wystąpiła w zmienionym składzie, ale nie zabrakło największych gwiazd zespołu. Brązowa medalistka Mistrzostw  Świata 2017- Roksana Zasina i wicemistrzyni Europy 2017- Taybe Yusein miały poprowadzić ekipę gospodarzy po kolejne zwycięstwo.

Od zwycięstw przez przewagę techniczną rozpoczęła mecz Roksana Zasina. Pewne zwycięstwo, pokaz kunsztu zapaśniczego rzemiosła i szesnaste zwycięstwo niepokonanej w PWPW KLZ Roksany Zasiny. Prowadzenie w meczu ekipy gospodarzy trwało krotko, bowiem w kolejnej walce, młody Bartosz Stawinoga pokazał swój olbrzymi zapaśniczy potencjał i pokonał przez przewagę techniczną Mateusza Nejmana. Zgiersko-radomscy kibice przecierali oczy ze zdumienia po walce Grzegorza Rutkowskiego z Marcinem Kunyszem (59 kg, styl klasyczny). Doświadczony, Marcin Kunysz odniósł wysokie zwycięstwo na punkty (7:0) i wyprowadził drużynę LOTTO Zapasy Bydgoszcz na prowadzenie w meczu.

 

Światowe gwiazdy sportu zapaśniczego w drużynie gospodarzy nie zawodzą, potwierdziła to tegoroczna wicemistrzyni Europy – Taybe Yusein. Wygrywa z młodą zawodniczka bydgoskich Kozłów – Kamilą Pyżewską, przez przewagę techniczną.  Gospodarze wychodzą na prowadzenie w meczu (8:7).  Kolejne walki to zwycięstwa zawodników LOTTO Zapasy Bydgoszcz. Swoje pojedynki wygrali: Krzysztof Sadowik (86 kg, styl wolny) i Jakub Tim (75 kg, styl klasyczny). Goście prowadzili już po tych pojedynkach 14:9. Trzy ostatnie boje należały do gospodarzy. Wygrywają : Sofiya Georgieva (75 kg), Mateusz Filipczak (125 kg, styl wolny) i Łukasz Fafiński (98 kg, styl klasyczny). Szczególnie podobał się publiczności styl zwycięstwa Mateusza Filipczaka. Zdecydowane zwycięstwo przez przewagę techniczną. Walka Mateusza Filipczaka  wzbudziła również uznanie , w oczach sędziego głównego Artura Michalkiewicza.  Mateusz Filipczak został MVP całego meczu.

 

Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy.  Zwycięstwem wywalczonym w trudnym, wyrównanym boju. Zawodnicy obu ekip pokazali, że szanują swoja publiczność. Byliśmy świadkami walk pełnych sportowej ambicji, stojących na wysokim poziomie sportowym. Publiczność w zgierskiej hali MOSiR i przed ekranami TVP Sport, z pewnością jest usatysfakcjonowana z poziomu i dramaturgii zapaśniczego widowiska, jakim był mecz Boruta-Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz & Radom z LOTTO Zapasy Bydgoszcz. Drużyna gospodarzy pokazała, że mierzy w finał PWPW KLZ. LOTTO Zapasy Bydgoszcz, to drużyn , która pokazała, że sportowa ambicja i zaangażowanie w tworzenie zespołu ligowego przynosi efekty. Bydgoskie Kozły bodą coraz skuteczniej i w przyszłym sezonie będą jeszcze silniejsze.

 WYNIKI MECZU (02.01.2018) 
/ /


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym: