RADOMSKIE CENTRUM SZKOLENIA ZAPAŚNICZEGO

NASI SPONSORZY- DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!!

Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » 11 MEDALI ZAPAŚNIKÓW OLIMPIJCZYKA

11 MEDALI ZAPAŚNIKÓW OLIMPIJCZYKA

24-06-2018 12:35

W dniach 22-23.06.2018r w Radomskiej ZSB odbyły sie najważniejsze zawody sezonu - 88 MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW – zapasy styl klasyczny. W barwach "OLIMPIJCZYKA" wystartowało 26 zawodników, którzy wywalczyli po pięknych emocjonujących walkach 11 MEDALI2x ZŁOTO (PRZEMYSŁAW PIĄTEK kat wag. 60 kg oraz ARKADIUSZ KUŁYNYCZ kat wag. 87 kg), 3 x SREBRO (MACIEJ PARSZEWSKI kat wag. 55 kg, DOMINIK DUDZIŃSKI kat wag. 60 kg oraz ŁUKASZ FAFIŃSKI kat wag. 87 kg) oraz 6 x BRĄZ ( ŚCIEGLIŃSKI JAKUB kat wag. 55 kg, PATRYK KOBIAŁKA kat wag 63 kg, MATEUSZ NOWAK kat wag. 72 kg, PIOTR PRZEPIÓRKA kat wag. 77 kg, DAMIAN ZUBA kat wag. 82 kg oraz PŁOWIEC RAFAŁ kat wag. 130 kg).

Miejsa V - poza podium: MAJKUT GRZEGORZ (55KG), SZYMCZYK KRYSTIAN (67KG), RUDNIK HUBERT oraz CHUDZIK PIOTR (87 KG), KASPEREK MARCEL (97 KG), ORZECHOWSKI MICHAŁ oraz ELIAS MARCEL (130 KG).

W klasyfikacji Drużynowej OLIMPIJCZYK zdobył I MIEJSCE deklasując rywali.

W zawodach wzięło udział 106 zawodników z 20 Klubów z Polski.

MEDALIŚCI OLIMPIJCZYKA

ZŁOCI MEDALIŚCI

PIĄTEK PRZEMYSŁAW kat wag. 60 kg – w walce Finałowej pokonał Klubowego kolegę Dominika Dudzińskiego, zaś w drodze do finału po bardzo emocjonujących walkach wygrał z dwoma największymi rywalami w swojej kat. wagowej, zawodnikami Kadry Polski: MICHAŁEM TRACZEM (Mistrzem Polski z 2017 zawodnikiem WKS Śląska Wrocław oraz DAWIDEM ERSETICEM (Unia Racibórz). SERDECZNIE GRATULUJEMY !

ARKADIUSZ KUŁYNYCZ kat wagowa 87 kg, 4 –krotny MISTRZ POLSKI SENIORÓW (2014,2016,2017 oraz 2018r) w walce Finałowej pokonał bardzo doświadczonego, wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski, Klubowego kolegę ŁUKASZA FAFIŃSKIEGO, zaś w drodze do Fianłu bo bardzo zaciętym boju wygrał z niepokonanym w swojej kategorii wagowej 87 kg TADEUSZEM MICHALIKIEM zawodnikiem KS Sobieski Poznań. Dodam iż Arek pierwszy raz startował w kategori wagowej do 87 kg. Trzy tytuły MISTRZA POLSKI wywalczył w kategorii wagowej do 75 kg. SERDECZNIE GRATULUJEMY !

SREBRNI MEDALIŚCI:

MACIEJ PARSZEWSKI kat wag. 55 kg – w walce Finałowej przegrał z doświadczonym i utytułowanym zawodnikiem Dawidem Szkodzińskim (AKS PIOTRKÓW).

DOMINIK DUDZIŃSKI kat wa. 60 kg – w walce Finałowej przegrał z PRZEMYSŁAWEM PIĄTKIEM, sprawił bardzo miłą niespodziankę.

Łukasz Fafiński  kat wag. 87 kg – w walce Finałowej uległ Arkowi Kułynyczowi.  Wciąż jeden z liczących się zapaśników w Polsce i jeden z najbardziej utytułowanych.

BRĄZOWI MEDALIŚCI:

JAKUB ŚCIEGLIŃSKI kat wag 55 kg – w walce o BRĄZOWY medal pokonał Klubowego kolegę GRZEGORZA MAJKUTA

PATRYK KOBIAŁKA kat wagowa 63 kg – w walce o BRĄZOWY MEDAL pokonał Marcina Kuynsza (Cement Gryf Chełm)

MATEUSZ NOWAK kat wag 72 kg – w walce o BRĄZOWY MEDAL pokonał Wojciecha Lenczewskiego (UAKS Podlasie Białystok)

PIOTR PRZEPIÓRKA kat wag. 77 kg- w walce o BRĄZOWY MEDAL pokonał Michała Tomaszewskiego (AKS PIOTRKÓW). Sprawił również miłą niespodzianke pokonując  w ćwierćfinale faworyzowanego Mateusza Wolnego, tego samego, z którym w 2012 roku, również w Radomiu, wygrał w finale Mistrzostw Polski, zdobywając pierwsze „złoto” wśród seniorów dla Radomia.

DAMIAN ZUBA kat wag. 82 kg – w walce o BRĄZOWY MEDAL pokonał FILIPA KAZIMIERCZAKA (zawodnika GKS BEŁCHATÓW oraz absolwenta ZSB i Radomskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego)

PŁOWIEC RAFAŁ kat wag. 130 kg – w walce o BRĄZOWY MEDAL pokonał Klubowego kolege MARCELA ELIASA.