RADOMSKIE CENTRUM SZKOLENIA ZAPAŚNICZEGO

NASI SPONSORZY- DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!!

Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » MEDAL ARKADIUSZA KUŁYNYCZA na ZAWODACH MIĘDZYNARODOWYCH

MEDAL ARKADIUSZA KUŁYNYCZA na ZAWODACH MIĘDZYNARODOWYCH

11-02-2019 08:29


MEDAL ARKADIUSZA KUŁYNYCZA na ZAWODACH MIĘDZYNARODOWYCH

W turnieju rankingowym w Zagrzebiu (09-10.02.2019) z dobrej strony zaprezentowali się nasi klasycy. Podopieczni Włodzimierza Zawadzkiego zdobyli cztery brązowe medale. Brawa należą się dla zawodnika "OLIMPIJCZYKA" Arkadiusza Kułynycza (kat wag 87 kg), który zdobył BRĄZOWY MEDAL ! SERDECZNIE GRATULUJEMY !

Rywalizacja w kategorii 87kg zaczyna przynosić pozytywne efekty na arenie międzynarodowej. Arkadiusz Kułynycz i Tadeusz Michalik zdobyli brązowe medale w Zagrzebiu. Arkadiusz Kułynycz w 1/8 finału pokonał Ali Cengiza z Turcji 7-6. W ćwierćfinale zawodnik RCSZ Olimpijczyk Radom uległ utytułowanemu Węgrowi Viktorowi Lorinczowi 4-0. Lorincz wszedł do finału a Kułynycz swoją szansę wykorzystał pokonując kolejno Vladmira Stankica z Serbii 6-5 oraz w pojedynku o brązowy medal Erika Szilvassiego 4-3. Michalik w pierwszej rundzie pokonał Aleksandra Stjepanetica ze Szwecji przez przewagę techniczną. Potem medalista z Mistrzostw Europy w 2016 roku wygrał z reprezentantem Iranu Hasanem Forouzandehem 5-1. W ćwierćfinale Kristoffer Berg zrewanżował się Michalikowi za porażkę na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie i nasz zawodnik musiał czekać na rozwój wypadków. Szwed wszedł do finału i otworzył naszemu zapaśnikowi drogę do repasaży. W repasażu Michalik pokonał Dogana Goktasa z Turcji 4-0. W pojedynku o brąz Michalik pokonał Joana Dimitrova z Bułgarii 6-3. 

Oprócz wyżej wspomnianej dwójki Medale zdobyli: Mateusz Bernatek (AKS PIOTRKÓW) oraz Dawid Ersetic (UNIA RACIBÓRZ)

Przemysław Piątek, który również startował w zawodach (kat.wag 60 kg) przegrał z reprezentantem Uzbekistanu Firuzem Tukhtaevem i niestety odpadł z dalszej rywalizacji. 
/ /


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym: