RADOMSKIE CENTRUM SZKOLENIA ZAPAŚNICZEGO

NASI SPONSORZY- DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!!

Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » POWOŁANI na IGRZYSKA EUROPEJSKIE - MIŃSK 2019

POWOŁANI na IGRZYSKA EUROPEJSKIE - MIŃSK 2019

18-06-2019 09:35


POWOŁANI na IGRZYSKA EUROPEJSKIE - MIŃSK 2019

AŻ DWÓCH ZAPAŚNIKÓW KLUBU,,OLIMPIJCZYK" RADOM BĘDZIE REPREZENTOWAŁO KRAJ na IGRZYSKACH EUROPEJSKICH w MIŃSKU na BIAŁORUSI: ARKADIUSZ KUŁYNYCZ w kategorii wagowej do 87 kg oraz Rafał Płowiec w kategorii wagowej do 130 kg !
Klasycy rozpoczną zmagania na macie już od 25.06 !

 Relacja live już od 25.06 z Igrzysk dostępna pod niżej zamieszczonym linkiem:

 https://unitedworldwrestling.org/event/european-games

SERDECZNIE GRATULUJEMY i ŻYCZYMY POWODZENIA!

Oczekiwania Trenera Kadry Seniorów Włodzimierza Zawadzkiego odnośnie powołanych zawodników reprezentujących Kraj na Igrzyskach Europejskich - MIŃSK 2019: 

"Najbardziej zależy mi na tym, żeby zawodnicy zawalczyli na swoim najwyższym poziomie, żeby zostawili serce na macie, pokazali charakter – stwierdził Trener Włodzimierz Zawadzki. 

"Z zawodników, których warto wymienić mając w zamyśle szanse medalowe jest przede wszystkim Mateusz Bernatek. To nadal młody zawodnik, Wicemistrz Świata z 2017 roku, którego stać na bardzo dobry występ" 

"Arkadiusz Kułynycz jest zawodnikiem nieobliczalny. Podczas Mistrzostw Europy w Bukareszcie nie reprezentował kraju, ponieważ przegrał rywalizację z Tadeuszem Michalikiem. W maju pokonał "Tadka" na Mistrzostwach Polski i mam wrażenie, że dobry start na Igrzyskach europejskich będzie bodźcem motwacyjnym do dalszej konsekwentnej i ciężkiej pracy. Myślę, że Arek może zajść w tym turnieju bardzo wysoko" - kontynuuje Zawadzki 

Edgar Babayan zalicza się do grona najbardziej doświadczonych zawodników naszej reprezentacji. Jego dobra forma fizyczna, a także znakomite nastawienie psychiczne mogą zaowocować dobrym startem na Igrzyskach europejskich"

"Najważniejsze wygrać z zawodnikiem reprezentującym wyskoki poziom w początkowej fazie turnieju. Nie ma co ukrywać, że przyda się szczęście przy losowaniu"

Rafał to zawodnik młody. Wraca po kontuzji do rywalizacji i jest aktualnym Wicemistrzem Polski. Liczę, że da z siebie 100% - podsumował Zawadzki.  

Kadra klasyków w ocenie trenera miała dobre warunki przygotowań, między innymi podczas zgrupowań w  Zakopanem i Giżycku. 

Klasycy wystąpią w składzie:

kat. do 67 kg - Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Trybunalski)

kat. do 77 kg -  Edgar Babayan (KS Sobieski Poznań)

kat. do 87 kg - Arkadiusz Kułynycz (RCSZ Olimpijczyk Radom)

kat. do 130 kg - Rafał Płowiec (RCSZ Olimpijczyk Radom)

Turniej zapaśniczy rozpocznie się 25 czerwca, a zakończy 30 czerwca.
Transmisje telewizyjne będą dostępne w telewizji POLSAT Sport oraz na kanałach EUROSPORT.

 
/ /


PZZ   OLIMPIJCZYK   

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym: