RADOMSKIE CENTRUM SZKOLENIA ZAPAŚNICZEGO

NASI SPONSORZY- DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!!

Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » ARKADIUSZ KUŁYNYCZ BRĄZOWYM MEDALISTĄ II IGRZYSK EUROPEJSKICH - MIŃSK 2019

ARKADIUSZ KUŁYNYCZ BRĄZOWYM MEDALISTĄ II IGRZYSK EUROPEJSKICH - MIŃSK 2019

30-06-2019 21:34


ARKADIUSZ KUŁYNYCZ BRĄZOWYM MEDALISTĄ II IGRZYSK EUROPEJSKICH - MIŃSK 2019

ARKADIUSZ KUŁYNYCZ ZAWODNIK "OLIMPIJCZYKA" RADOM WYWALCZYŁ BRĄZOWY MEDAL w kategrii wagowej do 87 KG na II IGRZYSKACH EUROPEJSKICH W MIŃSKUTym samym otworzył  nową kartę w historii POLSKICH ZAPASÓW zdobywając PIERWSZY MEDAL Igrzysk Europejskich dla ”klasyków” SERDECZNIE GRATULUJEMY !

Arek Kułynycz w pierwszej rundzie (1/8 finału) rywalizował z Mołdawianinem Viorelem Burdują. Przegrywał 3:5, ale położył rywala na łopatki i rozstrzygnął pojedynek na swoją korzyść. W ćwierćfinale przegrał jednak z Wicemistrzem Olimpijskim Ukraińcem Żanem Beleniukiem 1:9. Bieleniuk awansował jednak do finału i Arek wystąpił w repasażu. W nim po wyrównanej walce pokonał Ormianina Maksima Manukjana przy stanie 3-3. Natomiast w pojedynku o brąz wygrał z zawodnikiem gospodarzy Kulijewem 7:1.

Szanse na brązowy medal w stylu klasycznym w kat. 130 kg miał Rafał Płowiec. Przegrał jednak w repasażu z Ukraińcem Mykołą Kuczmii 1:7. Ostatecznie zajął 12 Miejsce. Kategorie 130 Kg wygrał zawodnik gospodarzy.

 

To 13. medal polskiej ekipy, która na Igrzyskach Europejskich zdobyła do tej pory trzy złote, jeden srebrny i dziewięć brązowych krążków. 

 
/ /


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym: