RADOMSKIE CENTRUM SZKOLENIA ZAPAŚNICZEGO

NASI SPONSORZY- DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!!

Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY – SPAŁA 2026 !

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY – SPAŁA 2026 !

15-05-2026 16:35


OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY – SPAŁA  2026 !
To był niesamowicie udany weekend w wykonaniu naszych JUNIORÓW MŁODSZYCH na OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPADZIE MŁODZIEŻY (17- 19.04.2026r) w zapasach w stylu klasycznym. Podopieczni Trenerów – Włodzimierza Zawadzkiego, Zdzisława Kolanka oraz Łukasza Fafińskiego zdobyli aż 7 MEDALI - (2 ZŁOTA, 3 SREBRA, 2 BRĄZY).
Bardzo dobry start naszych zawodników przełożył się na Klasyfikację Drużynową, która wyglądała następująco:
𝐊𝐋𝐀𝐒𝐘𝐅𝐈𝐊𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐃𝐑𝐔Ż𝐘𝐍𝐎𝐖𝐀:
RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom) - 106 PKT 🥇
KS SOBIESKI (Poznań ) – 52 PKT 🥈
MKZ Unia (Racibórz) – 38,5 PKT 🥉
W zawodach wystartowało 167 zawodników (w tym 20 z Olimpijczyka) z 54 Klubów z Polski.
MEDALIŚCI OLIMPIJCZYKA: 🥇🥈🥉
MISTRZOWIE POLSKI: 🥇
FRANCISZEK KLECZEWSKI (65 KG) – I MIEJSCE 🥇 (wygrana Franka w Finale z Oskarem Jedutem zawodnikiem MLKS Agros Żary) – (uczeń SMS Radom)
TOMASZ MITAL (92 KG) – I MIEJSCE 🥇(wygrana Tomasza w Finale z Wojciechem Targowskim zawodnikiem Gorzowa Wielkopolskiego) – (uczeń SMS Radom) – Tomek nie dość że obronił tytuł Mistrza Polski to wygrał wszystkie swoje walki bez straty punktu !
WICEMISTRZOWIE POLSKI: 🥈
JAN CHOJAK (55 KG) – II MIEJSCE 🥈
PIOTR CHOJAK (60 KG) - II MIEJSCE🥈
ADAM PIETRUSZKA (110 KG) – II MIEJSCE 🥈 (uczeń SMS Radom)
BRĄZOWI MEDALIŚCI:
SZYMON ZAJĄC (60 KG) – III MIEJSCE 🥉
IGOR WASILAK (65 KG) – III MIEJSCE 🥉 (uczeń SMS Radom)
Miejsca poza podium:
Radosław Pudzianowski (48 kg) – Vm, Stanisław Żółtowski (60 kg) – V m, Piotr Beczek (60 kg) – Xm, Stanisław Pypeć (65 kg) – XIm, Jakub Jagiełło (51 kg) – XIm, Jakub Wojtyła (71 kg) – XIIIm, Grzegorz Mital (80 kg) – VIIIm, Paweł Celej (80 kg) – IXm,Emil Zawadzki (110 kg) - IXm Hubert Lutowski – XVm, Albert Gładyś (80 kg) – XVIIIm, Mateusz Kwiatkowski (92 kg) – XIVm, Adam Moniewski (60 kg) – XXVm,
OGROMNE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW – JESTEŚCIE WIELCY !
OGROMNE GRATULACJE DLA NASZYCH NIESAMOWITYCH TRENERÓW mowa oczywiście o Włodzimierzu Zawadzkim, Zdzisławie Kolanku oraz Łukaszu Fafińskim, KTÓRZY BARDZO DOBRZE PRZYGOTOWALI ZAWODNIKÓW DO ZAWODÓW !
Po raz pierwszy w historii Klubu aż 20 zawodników zakwalifikowało się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ! TO RÓWNIEŻ OGROMNA ZASŁUGA NASZYCH NIESAMOWITYCH TRENERÓW – WILEKIE BRAWA ! 👏👏👏



/ /


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym: