RADOMSKIE CENTRUM SZKOLENIA ZAPAŚNICZEGO

NASI SPONSORZY- DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!!

Jesteś tutaj: Strona główna » Historia Klubu

Historia Klubu


Rok powstania Stowarzyszenia

Radomskie Centrum  Szkolenia Zapaśniczego „Olimpijczyk” Radom  - stowarzyszenie sportowe jako klub sportowy powstało z inicjatywy  członków Zarządu Radomskiego Związku Zapaśniczego. W miejsce rozwiązanego i kończącego działalność Radomskiego Związku Zapaśniczego dniu 15 kwietnia 2004 roku dokonano wyboru Zarządu i Komisji rewizyjnej RCSZ ”Olimpijczyk”.

         Z chwilą powołania Klubu rozpoczęła działalność sekcja zapasów kobiet. Od 01 września 2006 roku szkolenie prowadzi  trener Zdzisław Kolanek.

         W dniu 5 listopada 2007 roku RCSZ „Olimpijczyk” podpisał umowy o współpracy z UKS „Glinice” , UKS „Reszka” i Radomskim Towarzystwem Zapaśniczym w Radomiu, która pozwala na przekazywanie zawodników po ukończeniu 15 roku życia do dalszego szkolenia w naszym Klubie. Od chwili powstania Klubu działał i działa w oparciu o ścisłą współpracę  szkoleniową i organizacyjną ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w zapasach przy Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu.

Progresja wyników sportowych na podstawie zdobytych punktów we współzawodnictwie ogólnopolskim dzieci i młodzieży: ( Pan Marek Nowak UM)

 


Drugi zarząd Olimpijczyka


Komisja Rewizyjna II Zarządu RCSZ


Pierwszy Prezes Olimpijczyka

 


Prezes Kowalik - Miazio 2006r

 


Mistrzostwa Polski Juniorów - Ruda Śląska 2010r