RADOMSKIE CENTRUM SZKOLENIA ZAPAŚNICZEGO

NASI SPONSORZY- DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!!

Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » PODSUMOWANIE TURNIEJU PYTLASIŃSKIEGO

PODSUMOWANIE TURNIEJU PYTLASIŃSKIEGO

21-06-2016 09:57

Zakończył się Turniej im Władysława Pytlasińskiego (17-19.06.2016). Startowało łącznie 137 zapaśników z całego świata m.in reprezentanci: Białorusi, Kirgistanu, Japonii, Kuby, Korei Południowej, USA, Egiptu, Dani, Węgier, Iranu, Niemiec, Chin, Armenii, Ekwadoru, Wenezueli czy Maroka. Wśród nich byli zawodnicy, którzy uzyskali kwalifikacje Olimpijskie.

Zapaśnicy Klubu RCSZ,,OLIMPIJCZYK" wprawdzie nie zdobyli medalu, ale zdobyli cenne doświadczenie, które miejmy nadzieje zaprocentuje w przyszłości. Tak więc w kategorii 80 kg Piotr Przepiórka wygrał z Junjie Na z Chin jednak w walce o prawo startu w półfinale lepszy okazał się Białorusin Radik Kuliev. Tym samym rywalizację zakończył na 8 Miejscu.  Arkadiusz Kułynycz również startował w kategorii wagowej (80 kg) niestety musiał uznać wyższość Amerykanina Patricka Martineza. Ostatecznie został sklasyfikowany na miejscu 11. Dwunasty w wadze 98 kg był Aleksander Kroczak, przegrał swoją pierwszą walkę z Di Xiao zapaśnikiem z Chin. Dobrze zaprezentował się  Mateusz-Piotr Nowak w kategorii do 66 kilogramów. W eliminacjach pokonał Sergiya Kozuba z Ukrainy, oraz z Kriplima Csongorema, reprezentantem Węgier. W ćwierćfinale uległ Miguelowi Martinezowi z Kuby i odpadł z dalszej rywalizacji. Swoją pierwszą walkę przegrał Przemysław Piątek, który tym samym zakończył rywalizację na 14 miejscu.