RADOMSKIE CENTRUM SZKOLENIA ZAPAŚNICZEGO

NASI SPONSORZY- DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!!

Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » KLZ - BORUTA OLIMPIJCZYK ZGIERZ & RADOM O KROK OD ZŁOTA !

KLZ - BORUTA OLIMPIJCZYK ZGIERZ & RADOM O KROK OD ZŁOTA !

08-03-2018 09:14


KLZ - BORUTA OLIMPIJCZYK ZGIERZ & RADOM O KROK OD ZŁOTA !

W pierwszym meczu finałowym PWPW KLZ gospodarze spotkania – AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski przegrywa z Boruta – Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz & Radom. Zawodnicy obu drużyn stworzyli wspaniały zapaśniczy spektakl. Znająca się na zapasach i wybornie dopingująca piotrkowska publiczność mogła podziwiać kunszt zapaśniczego rzemiosła zawodników drużyn finalistów PWPW KLZ.

Dwa pierwsze pojedynki to wygrane zawodników Boruty- Olimpijczyka WT Zgierz& Radom. Swoje walki wygrali Miglena Selshka (48kg) i Iwan Izdebski (57 kg).

 

Pierwsze zwycięstwo dla piotrkowskich „Spartan” zdobył Mateusz Bernatek. Wicemistrz świata pokonał przez przewagę techniczną Mateusza Nowaka.

 

Dziewiętnaste zwycięstwo w PWPW KLZ odniosła Roksana Zasina. Zawodniczka gości, nie przegrała jeszcze żadnej walki w rywalizacji PWPW KLZ. Zgiersko-radomscy mocarze, prowadzili w tym momencie meczu już 12:4.

Kolejne pojedynki to zdecydowany atak ekipy gospodarzy. Walki wygrywają gwiazdy światowych zapasów – wicemistrz świata Murad Gadzijew (74 kg) i wicemistrz olimpijski Zhan Beleniuk (85 kg). Dodać należy, że „młode wilki” PWPW KLZ, Marcin Majka (74 kg) i Arkadiusz Kułynycz (85 kg) stoczyli wyrównane pojedynki z uznanymi mistrzami.

Ważnym momentem dla przebiegu meczu była walka wicemistrzyni Europy Taybe Yusein (Boruta- Olimpijczyk WT Zgierz & Radom) z wicemistrzynią świata Yulią Tkach (AKS Madej WT Piotrków Trybunalski). Zwycięstwo przez położenie na łopatki odnosi waleczna Taybe Yusein, a drużyna gości staje przed szansą zwycięstwa w meczu otwarcia walki o złoto PWPW KLZ.

Walczący w kategorii wagowej do 97 kg , Zbigniew Baranowski zwyciężył na punkty, Mateusza Filipczaka i gospodarze mogli jeszcze walczyć o remis w całym spotkaniu.

Przed ostatnią walką meczu drużyna Boruta- Olimpijczyk WT Zgierz & Radom prowadziła 17:13 i tylko zwycięstwo kapitana piotrkowskiej drużyny – Radosława Grzybickiego w stosunku 4:0 , mogło dać remis gospodarzom. „Młody wilk” PWPW KLZ Rafał Krajewski, to jednak zawodnik, który w ostatnim czasie uczynił ogromny postęp w swoim sportowym rozwoju i staje się numerem jeden w kategorii do 130 kg. Walczący na co dzień w kategorii wagowej do 97 kg Radosław Grzybicki robił, co mógł, ale młody Rafał Krajewski znakomicie wytrzymał napór rywala i walka zakończyła się remisem. Cały mecz dla Boruta- Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz & Radom 18:14.

Pierwsza historyczna porażka piotrkowskich „Spartan” w PWPW KLZ i wielkie zwycięstwo zgiersko – radomskich mocarzy.

Mecz otwarcia finału PWPW KLZ pokazał wszystkim sympatykom sportu, jak widowiskowe i atrakcyjne są zapasy. Kibice mogli delektować się pięknem tej dyscypliny sportu. Wynik meczu jest wciąż otwarty. Rewanż w Zgierzu będzie rywalizacją, która uwieńczy sezon ligi, która dostarczyła sympatykom sportu zapaśniczego masę emocji, dramaturgii i pokazała wszystkim, jak pięknym sportem są zapasy.

WYNIKI MECZU:

REWANŻ - 13.03.2018 w ZGIERZU !
/ KLZ /


  

Podoba Ci się ten artykuł? Przekaż go innym: