RADOMSKIE CENTRUM SZKOLENIA ZAPAŚNICZEGO

NASI SPONSORZY- DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!!

Jesteś tutaj: Strona główna » STRONA GŁÓWNA - newsy » PUCHAR POLSKI SENIORÓW - RADOM 2022

PUCHAR POLSKI SENIORÓW - RADOM 2022

14-02-2022 22:19

Aż 10 Medali ( 2 x ZŁOTO, SREBRO, 7 x BRĄZ) zdobyli nasi zapaśnicy na PUCHARZE POLSKI SENIORÓW w zapasach stylu klasycznym w RADOMIU w dniach 12-13.02.2022r.

W Turnieju wystartowało 99 zawodników z 20 Klubów z Polski oraz ekipa zagranicza z Ukrainy.

W klasyfikacji Drużynowej RCSZ,,OLIMPIJCZYK” wywalczył I MIEJSCE deklasując rywali !

Prezes Andrzej Supron wręczył również Puchary dla Klubów za rok 2021r (miejsca od 1 do 3). Dla Naszego Olimpijczyka było to już dziewiąte Mistrzostwo Polski z rzędu !

MEDALIŚCI OLIMPIJCZYKA

KAT.WAG 60 KG

GRZEGORZ KUNKEL – ZŁOTY MEDAL !

W finale Grzegorz KUNKEL zwyciężył na punkty 4:1 z Michałem TWARDOWSKIM zawodnikiem AKS Piotrków Trybunalski i mógł cieszyć się ze zdobycia Pucharu Polski.

Grzesiek stoczył również niesamowity pojedynek z utytułowanym zawodnikiem Michałem Traczem wygrywając 9:3 !

PATRYK BEDANRZ – SREBRNY MEDAL !

Patryk w Finale przegrywa minimalnie z utytułowanym  Gevorg SAHAKYAN, zawodnikiem GKS CARTUSIA Kartuzy 3:1

KAT.WAG 82 KG

ŁUKASZ FAFIŃSKI – BRĄZOWY MEDAL !

KAT. WAG 87 KG

ARKADIUSZ KUŁYNYCZ – ZŁOTY MEDAL !

WOJCIECH KAŃSKI – BRĄZOWY MEDAL !

FILIP KAZIMIERCZAK – BRĄZOWY MEDAL !

Kategoria GR 87 kg, w której wystartowało dziewięciu zawodników była szczególnie interesująca, a to za sprawą rywalizacji pomiędzy Arkadiuszem KUŁYNYCZEM zawodnikiem RCSZ OLIMPIJCZYK Radom, a Szymonem SZYMONOWICZEM zawodnikiem MKS CEMENT GRYF Chełm. To oni dwaj spotkali się w finale, który miał być kontynuacją rozpoczętej na turnieju w Zagrzebiu rywalizacji wewnętrznej. W stolicy Chorwacji górą był zawodnik z Chełma, który pokonał na punkty 4:3 doświadczonego kolegę z drużyny zaskakując go akcją za 4 punkty w pierwszych sekundach walki. Tym razem zawodnik reprezentujący RCSZ OLIMPIJCZYK Radom był bardziej skoncentrowany. Po wybronieniu parteru w pierwszej rundzie, w drugiej wykorzystał pozycję uprzywilejowaną, wykonał dwa wózki i zwyciężył na punkty 5:1 dokonując rewanżu za wcześniejszą porażkę turniejową. W małych finałach Filip KAZIMIERCZAK zawodnik RCSZ OLIMPIJCZYK Radom pokonał na punkty 8:4 Bartosza REJTERA zawodnika KS SOBIESKI Poznań, a Wojciech KAŃSKI zawodnik RCSZ OLIMPIJCZYK Radom zwyciężył na punkty 7:1 Igora GMITRASIUKA zawodnika AKS Piotrków Trybunalski.

KAT. WAG 130 KG

MATEUSZ KARECIŃSKI – BRĄZOWY MEDAL !

Gratulacje dla Medalistów oraz  trenerów Klubowych  za bardzo dobre przygotowanie zawodników do zawodów !

Podziękowania dla Urzędu Miejskiego w Radomiu za sfinansowanie zawodów Pucharu Polski Seniorów !

Podziękowania dla Radomskiej Grupy Mediowej za objęciem Patronatem zawodów !